2022. augusztus 26. 14:15
péntek • Időtartam: 30 perc
Történelmi témapark
hagyományőrző bemutató

Pannonia legnagyobb gladiátoriskolájának tagjai betekintést adnak, hogy milyen is volt a gladiátorok élete az antik Rómában. Szerencsére mára egyfajta sporttá szelídült ez a különleges ókori harcművészet, mely eredetileg feltehetően az etruszk temetési szertartásokat kísérő rituális emberáldozat formájában született meg, majd a nép szórakoztatására kieszelt játékként terjedt el az egész Római Birodalomban. A sportfogadás gyökerei is erre a meglehetősen véres mulatságra nyúlnak vissza, erre idén is lesz lehetősége a közönségnek. A Collegium Gladiatorium ma a világ egyik legnagyobb létszámú, gladiátor küzdelmeket megjelenítő iskolája, melynek műsorát már csak azért is érdemes lesz figyelemmel kísérni, hogy a nap folyamán a gladiátorok által szervezett játékos tábori vetélkedőkön minél felkészültebben tudjanak szerepelni a vállalkozó kedvű látogatók.

A program helyszíne